menu

TL BYG A/S har et særligt fokus på sortering og genanvendelse af materialer på vores byggepladser. Simon på billedet er rekrutteret i samarbejde med Jobcenter Aalborg og er netop startet op hos os som sorteringskoordinator på vores byggepladser.

Hans rolle er at hjælpe med at sikre de optimale forhold for sortering af affald og byggematerialer, så der sorteres i de rigtige fraktioner. På den måde er Simon med til at optimere muligheden for genbrug og genanvendelse af vores affald og materiale fra vores byggepladser. Det giver så god mening, mens vi arbejder direkte med verdensmål 12 – ansvarligt forbrug og produktion samt verdensmål 8 – anstændige jobs.

Velkommen til vores sorteringskoordinator Simon.

torsdag, 10. december 2020

  • TL BYG A/S
  • Gartnervej 9
  • 9200 Aalborg SV

Telefon +45 9634 3211
E-mail: tl@tlbyg.dk
CVR-nr: 74101119